Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до списку

Які санкції можливі через зловживання статусом безробітного

20.12.2021

Часто зареєстровані безробітні забувають, що у них є не тільки права, але й необхідність дотримуватися деяких правил. Непоодинокими є випадки, коли особи реєструються в службі зайнятості як безробітні, проте паралельно отримують дохід. Такі дії обертаються несприятливими наслідками, передусім, для самих безробітних.

Тому центр зайнятості нагадує, що безробітний повинен негайно повідомити кар'єрному раднику, якщо він:

  • влаштувався на роботу;
  • знайшов підробіток і підписав договір про виконання робіт;
  • заснував власний бізнес.

Якщо цього не зробити, то на правопорушника можуть накласти санкції:

Скорочення часу виплат допомоги. Якщо прихований факт винагороди за роботу, то виплати припиняться через 90 днів.

Компенсація виплат державі. Центр зайнятості може подати в суд і вимагати компенсувати суму, яку отримав псевдобезробітний під час роботи.

Кримінальна відповідальність. У деяких випадках суд може постановити порушення статті 190 Кримінального кодексу України — заволодіння чужим майном шляхом обману. Такі дії можуть каратися штрафом, громадськими роботами або обмеженням волі.

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше