Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до списку

Обслуговування димових та вентиляційних каналів

28.10.2021

Правильна робота димоходів і вентиляційних каналів впливає на нашу безпеку і здоров'я, адже найбільша кількість отруєнь чадним газом викликає саме порушення тяги. Особливо пильними повинні бути користувачі газових приладів з відводом продуктів згоряння в димоходи – котлів і водонагрівачів.

При несправних димоходах і вентканалах (далі ДВК) шкідливі продукти горіння замість того, щоб виводитися назовні, накопичуються в приміщенні. Тому ДВК-система  постійно має бути цілісною і справною. Для цього її потрібно періодично обстежувати, а в разі необхідності прочищати і ремонтувати.

Перевірка стану ДВК набуває особливої актуальності у холодну пору року. Послуги з обслуговування димарів надають спеціалізовані організації, які мають відповідні ліцензії.

Періодичність обстеження ДВК

Димові канали опалювальних печей, ємкісних водонагрівачів для опалення і опалювальних котлів, що працюють сезонно, перевіряються один раз на рік, перед початком опалювального сезону. Якщо такі прилади працюють цілий рік – двічі на рік (навесні та восени).

Димові канали опалювально-варильних печей - не рідше 1 разу на 6 місяців (перед початком і після закінчення опалювального сезону).

Обслуговування димоходів газового обладнання з відводом продуктів згоряння через зовнішню стіну будівлі необхідно проводити одночасно з обслуговуванням газового обладнання по документації по експлуатації заводів-виготовлювачів.

Вентиляційні канали обслуговуються одночасно з димовими.

У зимовий період, не рідше одного разу на місяць, домовласник приватного будинку повинен проводити огляд оголовків димоходів, щоб вчасно запобігти їх обмерзання і закупорку.

Хто повинен проводити перевірку ДВК?

Виконання робіт з перевірки та обслуговування димових та вентиляційних каналів має проводити спеціалізована організація, яка має дозвіл на виконання цих робіт центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, з дотриманням обмежувальних протиепідемічних заходів.

   При обстеженні вони повинні використовувати спеціальне обладнання і вже після виконання робіт – видавати споживачеві документ, що підтверджує оплату послуги. А щоб споживачі не брали пічників за шахраїв, керівники спецорганізації повинні заздалегідь інформувати населення про перевірку, розклеювати оголошення. Під час обходу дворів фахівці повинні пред'являти посвідчення своєї організації і пояснювати споживачам які роботи вони оплачують.

Акт надається в будь-якому випадку: або на придатність приладу, або на його непридатність. Якщо ж прилад непридатний до експлуатації, акт перевірки, негайно передається в газове господарство для прийняття відповідних заходів по відключенню газових приладів до усунення несправностей. Після чого, пічник знов повинен здійснити його перевірку і видати Акт про придатність приладу до експлуатації.

Що повинен перевіряти пічник?

Згідно пункту 4.5.14. Правил безпеки систем газопостачання України, при газифікації житлових і громадських будинків, повинна проводитися первинна перевірка і прочищення димових і вентиляційних каналів. А саме, повинні перевірятися:

«- відповідність їх будови і  застосованих матеріалів вимогам СНиП  2.04.08-87  з  урахуванням вимог Правил для димових каналів, встановлених чинним законодавством України;

- прохідність каналів (відсутність  засмічення  і  наявність нормальної тяги);

- герметичність і відокремленість;

- наявність і справність  протипожежних переділок від горючих конструкцій;

- справність і правильність розташування оголовка відносно даху і розміщених поблизу споруд і дерев з урахуванням зони вітрового підпору;

- відсутність сажі і смоли на внутрішніх поверхнях і тріщин - на зовнішніх.

Пам'ятайте! Правильна робота димоходів і вентиляційних каналів є запорукою Вашого життя.

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше