Повернутися до списку

Мешканці Дергачівщини, які загинули у боротьбі проти російської агресії

26.06.2024

Роман Радівілов (1984-2016) – солдат Збройних сил України, учасник війни на сході України, гранатометник 54-ї окремої механізованої бригади.

Народився 1984 року у Дергачах. У вільний час Роман займався різьбленням по дереву, робив ікони. З початком військової агресії Росії, навесні 2014 року став добровольцем ДУК «Правий Сектор». З вересня 2014 року перебував у зоні бойових дій в районі села Піски. Коли «Правий Сектор» вивели з Пісків, продовжив тренування на навчально-патріотичній базі «Сокіл». У липні 2015 року повернувся в зону бойових дій у складі 1-го розвідвідділу ДУК ПС, перебував у Новогнатівці, брав участь у бою 10 серпня під Старогнатівкою.

Восени 2016 року уклав контракт із ЗСУ, увійшов до складу першої штурмової роти «Вовків Подолянина» 54-ї ОМБр і прибув на Світлодарську дугу. Неодноразово ходив у розвідку на лінії фронту. Загинув 18 грудня у бою на Світлодарській дузі за висоту «Варяг» відбиваючи атаки проросійських терористів.

Посмертно нагороджений орденом «За мужність» III ступеня, орденом «Народний Герой України», відзнакою «За оборону рідної держави», відзнакою ДУК ПС «Бойовий Хрест Корпусу».

По смерті залишилась мати Людмила та кохана дівчина Аня. Похований у Дергачах на Алеї слави біля братської могили загиблих воїнів Другої світової війни. У 2024 році його іменем названо вулицю у рідному місті.