Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до списку

Автоматизоване списання боргів із рахунків

13.07.2021

06.07.2021 р. набрав чинності Наказ Міністерства юстиції України № 1061/5 від 23.03.2021 р., яким внесено зміни до Наказу № 1203/5  від 16.04.2019 року «Про затвердження Порядку автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках у банках за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів». 

Що тепер змінилося?

Раніше система списання боргів працювала так: якщо хтось заборгував гроші, зокрема аліменти, це потрібно довести в суді. Якщо після рішення суду боржник не повертає гроші, то починає працювати Державна виконавча служба або приватні виконавці. Вони можуть домогтися списання грошей з банківських рахунків боржника. Але це складна процедура: щоб заарештувати рахунки їх потрібно знайти, тобто розіслати запити в усі 73 українських банки – пакет документів поштою. При цьому банки могли не розкрити інформацію про стан рахунку боржника. А якщо розкрили, то виконавець знову був змушений відправляти поштою документи з вимогою заарештувати рахунки. За час цих процедур з рахунку вже могли зняти всі гроші.

Тепер банки зобов'язані на вимогу виконавця надати інформацію про реквізити рахунків боржника та про суму коштів на них. Банки і виконавці будуть взаємодіяти в електронному вигляді – через Автоматизовану систему виконавчого провадження. Для списання коштів, як і раніше, потрібно буде рішення суду. Спрощується тільки сама процедура списання – вона буде автоматизованою.

Які види боргів списуватимуть через АСВП:

- за аліменти;

- житлово-комунальні послуги;

- штрафи (зокрема, за порушення правил дорожнього руху);

- зарплати.

Як відбуватиметься процедура списання коштів?

  1. державний чи приватний виконавець за допомогою АСВП направляє в банки вимогу на отримання інформації про рахунки боржника;
  2. банки протягом однієї робочої години після отримання вимоги повинні надати інформацію;
  3. виконавець за допомогою АСВП направляє в банки, де відкриті рахунки боржника, постанову про арешт коштів;
  4. банки арештовують кошти і повідомляють про це виконавця;
  5. виконавець створює платіжні вимоги на примусове списання коштів і направляє їх банкам;
  6. банки примусово списують кошти з рахунків боржника і перераховують їх на рахунки виконавчої служби;
  7. кошти потрапляють до стягувача боргу.

Текст консультації підготовано фахівцями системи БПД.

За більш детальною інформацією можна звертатися до відділу "Дергачівське бюро правової допомоги" Харківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, розташованого за адресою: м. Дергачі, вул. Сумський шлях, 27 (будівля "Казначейства"), телефон для довідок: (05763) 2-02-09.

 

 

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше