У День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні біля братської могили на вулиці Садовій у Дергачах вшанували українців, загиблих під час Другої світової війни
Цей скорботний день пов’язаний з початком німецько-радянської війни у 1941-му році, яка забрала життя кожного п’ятого українця. 22 червня для наших дідів, бабусь, прадідів та прабабусь має таке ж значення, як для нас 24 лютого.
У запеклому зіткненні тоталітарних режимів на Дергачівщині більше 12000 наших співвітчизників пішли захищати рідну землю, 9000 з них так і не повернулися з фронту. Тисячі цивільних жителів Дергачівського району, які опинились під нацистською окупацією, піддавалися тортурам, фізичному та моральному приниженню, примусовому вивозу до гітлерівської Німеччини.
Вдячні усім дергачівцям, які пам’ятають подвиги предків і цінують героїзм сучасників! Україна ніколи не зазіхала на чуже, але завжди боронила своє. Тому правда за Україною! Ця правда обов’язково приведе нас до перемоги!
![](/storage/news/galleries/426bddb2b5e6a0ca62036334ce4f7684.jpg)
![](/storage/news/galleries/de4785a92a1aae48dcc4c709d691514e.jpg)
![](/storage/news/galleries/7f170e6445aa672d5a72bdd03c92da34.jpg)