Скореговані пропозиції щодо порядку укладання договорів з ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» на постачання природного газу з бюджетними організаціями/установами

Шановний Споживач!

Інформуємо Вас, що 19 липня 2022 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 812 «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу щодо особливостей постачання природного газу виробникам теплової енергії та бюджетним установам» (Із змінами і доповненнями, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.2022 № 839) (надалі- Положення).

Пунктом 6 цього Положення визначено що ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг” постачає з 1 вересня 2022 р. по 31 березня 2023 р. (включно) природний газ бюджетним установам, за ціною, що становить 16 390 гривень з урахуванням податку на додану вартість за 1000 куб. метрів газу (без урахування тарифу на послуги з транспортування природного газу для точки виходу та коефіцієнта, який застосовується у разі замовлення потужності на добу наперед).

Крім того, з 19 жовтня 2022 року вступила в дію постанова Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року №1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» (надалі - Особливості) У зв’язку з прийняттям Особливостей пропонуємо відкоригований алгоритм дій щодо його підписання.

ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг” (далі - Товариство) пропонує Вашій установі розглянути пропозицію щодо підписання Договору на постачання природного газу відповідно до умов:

- Період поставки з 1 листопада по 31 грудня (включно) 2022 року (в разі необхідності);

- Період поставки з 1 січня по 31 березня (включно) 2023 року.

В разі прийняття нашої пропозиції Ваша установа (далі - Замовник) виконує наступний алгоритм дії:

1. Визначаються обсяги та вартість поставки природного газ: • на період з 1 листопада по 31 грудня (включно) 2022 року;

- на період з 1 січня по 31 березня (включно) 2023 року.

В залежності від вартості приймають рішення щодо:

1) у разі, якщо вартість поставки не перевищує 100 тисяч гривень - укладання договору закупівлі, без використання електронної системи закупівель;

2) у разі якщо вартість поставки дорівнює або перевищує 100 тисяч гривень - укладання договору закупівлі, без використання електронної системи закупівель, пропонуємо використовувати один із варіантів:

а) «замовник перебуває в районі проведення воєнних (бойових) дій на момент прийняття рішення про здійснення закупівлі або її здійснення» керуватись п.2 частини 13 Особливостей.

b) «відмінено відкриті торги через відсутність учасника процедури закупівлі (учасників процедури закупівлі), у тому числі за лотом. При цьому предмет закупівлі, його технічні, кількісні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника процедури закупівлі не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації, та сума договору про закупівлю не може перевищувати очікувану вартість предмета закупівлі, зазначену замовником в оголошенні про проведення відкритих торгів, які відмінено через відсутність достатньої кількості учасників процедури закупівлі (учасника процедури закупівлі)» керуватись п.6 частини 13 Особливостей.

В обох випадках споживач надає такий пакет документів для укладання договору постачання природного газу:

- Звернення або повідомлення про намір укласти договір закупівлі, без використання електронної системи закупівель з певним обґрунтуванням підписання договору і посиланням на відповідну норму Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон) та Постанови КМУ від 12.10.2022 р. №1178.

У випадку, якщо установа раніше укладала договір з Товариством в зверненні також зазначається, що постачання газу має здійснюватися за тими ж об’єктами споживача, що і за попереднім договором.

Звернення або повідомлення підписується керівником або уповноваженою особою;

- Статут/Положення (якщо даний документ не надавався раніше, повторно необхідно надати у разі затвердження документу у новій редакції або у разі внесення змін до Цього); Документ, який підтверджує, що Замовник є бюджетною установою (у випадку, якщо договір не укладався раніше). Таким документом може бути; витяг з реєстру неприбуткових установ та організацій з присвоєнням коду (0031), довідка з казначейської чи податкової служби про те, що установа є бюджетною або лист від органу управління Замовника, підписаний уповноваженою особою, про те, що установа є бюджетною та повністю утримується за рахунок бюджетних коштів;

- Витяг/Виписка з ЄДР (в випадку, якщо договір не укладався раніше); Наказ (протокол, рішення тощо) про призначення керівника Замовника;

- Довідка в довільній формі про керівника та головного бухгалтера з наступною інформацією: ПІП, телефони, зразки підписів, додатково в цій формі зазначається контактна особа, її телефон та електронна адреса (в разі наявності змін);

- Довіреність (у разі потреби) на право підписання договору постачання природного газу; Витяг з реєстру платників податку на додану вартість (у разі відсутності - документ підтверджуючий що Ваша установа не зареєстрована як платник податків та не є платником);

- Копія Заяви-приєднання Оператора ГРМ (у випадку, якщо договір не укладався раніше);

- Акт звіряння(в випадку, якщо договір не укладався раніше);

- Проект Договору у 2-х примірниках, оформлений і підписаний з боку Замовника.

Виконує всі необхідні дії згідно з Законом України «Про публічні закупівлі» та Постанови КМУ від 12.10.2022 р. №1178.