Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Насильство за ознакою статі — це дії, спрямовані проти осіб через їхню стать, або ті, що стосуються переважно осіб певної статі

Новини
24.08.2023

🟧 Насильство за ознакою статі — це дії, спрямовані проти осіб через їхню стать, або ті, що стосуються переважно осіб певної статі, або поширені в суспільстві звичаї чи традиції (стереотипні уявлення про соціальні функції (становище, обов’язки тощо) жінок і чоловіків), які завдають шкоди чи страждань. А також погрози вчинення таких дій.

👆 Наприклад, це домашнє насильство, домагання, переслідування.

✅ Люди, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, можуть отримати безоплатно правничі послуги, у тому числі представництво інтересів у судах та допомогу у складенні документів для звернення до суду, з питань, пов’язаних із захистом прав, визначених законами України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» і «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків».

☎️📧 Абсолютна більшість звернень до системи БПД стосується домашнього насильства. З початку року було надано послуги понад 1,4 тис. людей, що зверталися з цих питань. Близко половині з них було надано вторинну правничу допомогу.

👩 Переважна більшість клієнтів — жінки, від них зафіксовано понад 1,3 тис. звернень від загальної кількості. Майже половині з них надавалася вторинна правнича допомога. Серед тих, хто отримав вторинну правничу допомогу половина — жінки від 35 до 60 років.

🧔 Від чоловіків усього зафіксовано 115 звернень, також приблизно половині з них була надана вторинна правнича допомога. Найбільше звернень — 73 — надійшло від чоловіків старших за 60 років. Найчастіше зверталися чоловіки до бюро Києва (41), Запорізької (16) та Львівської областей (10).

👆 Крім того, система БПД проводить правопросвітницькі заходи для інформування людей, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, про їхні права та механізми захисту.

✅ Так, фахівці системи вже провели понад 360 таких заходів, у яких взяли участь понад 7,3 тисячі осіб.

Як отримати безоплатну правничу допомогу ❓

✅ Щоб отримати усну консультацію, телефонуйте до контакт-центру системи БПД за номером: 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні. Контактний центр працює в будні з 8:00 до 18:00.

✅ https://t.me/+380677213103 (безкоштовні дзвінки з мобільного застосунку Telegram)

✅ Якщо вам зручно отримати правничу допомогу письмово, напишіть у телеграм-бот https://t.me/LegalAidUkraineBot

✅ Або звертайтеся до найближчого бюро правової допомоги: https://bit.ly/bpd_buro

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше