Головне управління ДПС у Харківській області інформує

Харківські податківці допомагають аграріям розібратися в податкових нюансах

Заступник начальника Головного управління ДПС у Харківській області Лілія Катеринська провела онлайн зустріч з представниками агробізнесу. Серед учасників заходу: директора та бухгалтери місцевих агрофірм, фермери, представники сільгоспспілок, а також члени Громадської ради (зокрема, керівник Комітету податкової політики Ірина Таран).

Під час онлайн спілкування обговорили питання особливостей розблокування податкових накладних, дотримання сільгоспвиробниками регіону законодавчих норм щодо ліцензування місць зберігання пального та застосування ставки ПДВ у розмірі 14 % з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції.

Тема застосування ставки ПДВ викликала неабиякий інтерес та активне обговорення, адже зменшення ставки податку для аграріїв відбулося цього року відповідно до Закону України від 17 грудня 2020 року №1115-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції».

Зокрема, знижено ставку ПДВ з 20 %. до 14 %. по операціях з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України сільськогосподарської продукції, що класифікується за такими кодами згідно з УКТ ЗЕД: 0102, 0103, 0104 10, 0401 (в частині молока незбираного), 1001, 1002, 1003, 1004, 1005, 1201, 1204 00, 1205, 1206 00, 1207, 1212 91, крім операцій з ввезення на митну територію України товарів, визначених у п. 197.18 ст. 197 Кодексу.

Лілія Катеринська розповіла, що вже затверджено нові форми податкової звітності з ПДВ та податкової накладної, які містять рядки та графи, призначені для відображення інформації щодо здійснюваних платниками податку операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції, що підлягають оподаткуванню ПДВ за ставкою у розмірі 14 відсотків.

З 16 березня 2021 року для платників податку забезпечено можливість реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, які підлягають складенню за операціями з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції, здійснених починаючи з 01.03.2021.

Лілія Катеринська також підкреслила, що податкова служба є партнером сумлінному бізнесу і завжди готова допомогти розібратися в податкових нормах.